Zaczynamy współpracę z psz.pl

psz_logo_aureolaPortal Spraw Zagranicznych powstał w 2003 roku. Z małej, amatorskiej strony stał się największym portalem o sprawach międzynarodowych w Polsce.

Z Portalem Spraw Zagranicznych współpracują wykładowcy i doktoranci z czołowych polskich uczelni (w tym Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej), specjaliści z ministerstw i organizacji międzynarodowych (w tym Komisji Europejskiej, Amnesty International), lingwiści znający m.in. języki: chiński, serbsko-chorwacki, arabski a nawet indu czy suahili. Portal tworzą też blogerzy, dziennikarze, studenci i pasjonaci.

To dzięki nim Psz.pl stał się serwisem eksperckim. Portal łączy w sobie rozwiązania znane z serwisów informacyjnych oraz serwisów społecznościowych.

Od początku 2009 roku funkcjonuje platforma blogowa, kolejna  po wiadomościach, komentarzach, tekstach analitycznych forma dająca możliwość dzielenia się swoją wiedzą i przemyśleniami ze świata i o świecie.

Siła serwisu eksperckiego wynika z aktywnej społeczności chcącej dzielić się z innymi wiadomościami, nowościami  i ciekawostkami z obszaru jej zainteresowań, pracy, badań i pasji. Udział w społeczności i rozwój osobisty poprzez wymianę doświadczeń, kontaktów i networking pomaga osiągnąć wyższą jakość informacji.

To szczególnie ważne dzisiaj, gdy najważniejszym elementem staje się kontent. Psz.pl posiada kontent własny, wysokiej jakości.

Gdy trwają dyskusje na temat udostępniania tekstów z prasy w Internecie, Psz.pl pozostaje od rozstrzygnięć w tej sprawie niezależny.

Poszczególne etapy „wtajemniczenia” tzn. możliwości dodawania i edytowania treści przez użytkownika, są elementem angażującym i budującym relacje.

W przypadku serwisów internetowych nobilitacja polega na zwiększaniu możliwości użytkownika, dawaniu mu większych możliwości niż pozostałym.

Wszystkie teksty w Psz.pl są czytane przez redaktorów, nie ma więc mowy o braku kontroli – formalnej czy merytorycznej.

Psz.pl pracuje w tej chwili nad rozbudową części newsowej – oprócz samego newsa, chce dołączać do najważniejszych tematów szersze omówienie, a także elementy graficzne (mapy, wykresy) i interaktywne (galerie zdjęć, filmy).

Psz.pl prowadzi też relacje „minuta po minucie”  –  relacjonując na żywo np. amerykańskie wybory prezydenckie czy Forum Transatlantyckie

Więcej o Psz.pl

O szczegółach wspólpracy wkrótce w zakładce projekty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: