Wrocław PR – wspólna inicjatywa lokalnych agencji.

Wrocławski rynek Public Relations jako pierwszy w Polsce zdecydował się na autopromocję. We wrześniu ruszył portal Wrocław PR, który jest wynikiem współpracy lokalnych agencji PR.

Wrocław tętni życiem. To miasto niezwykle dynamiczne i prężnie rozwijające się pod wieloma względami- ekonomicznym, przemysłowym, edukacyjnym. Jest siedzibą wielu światowych koncernów, m. in.: Google, Siemens, Hewlett-Packard, czy Opera Software. Miasto dostarcza wyjątkowych ludzi, w których drzemie ogromny potencjał. To właśnie wrocławscy studenci stworzyli znany chyba wszystkim portal społecznościowy Nasza Klasa. Wrocław od kilku lat jest także alternatywną stolicą komunikacji, która świeci przykładem dla miast zarówno polskich jak i europejskich.

Wrocławskie agencje PR rozpoczęły współpracę na rzecz rozwoju i promocji tutejszego rynku Public Relations. Poprzez połączenie sił chcą polepszyć jakość oferowanych przez siebie usług, a co za tym idzie zwiększyć atrakcyjność i konkurencyjność na coraz prężniej rozwijającym się rynku usług branży komunikacji społecznej.

W wyniku współpracy powstał serwis wroclawpr.pl, który ma być pigułką informacji o agencjach i oferowanych przez nie usługach. W zamierzeniach jest także zrzeszanie wrocławskich freelancerów oraz dostarczanie newsów z tutejszego rynku PR.

Wroclawpr.pl

Stworzeniem serwisu oraz opieką nad nim zajęła się agencja interaktywna Internet Works, która w branży internetowej istnieje od ośmiu lat i znana jest m.in. ze współorganizowania imprezy ClearWeb.

Na stronie znajdziemy informacje i dane kontaktowe agencji: Publicon, Fama PR, Multum PR, Gephard Group i Sarto. Nie brakuje lokalnych aktualności i case studies. Agencje chwalą się również nowymi pracownikami. Są wśród nich też członkowie naszego stowarzyszenia: Ewelina Bukowska w Sarto oraz Łukasz Musiał i Łukasz Wasiuta w agencji Publicon :) Formularz kontaktowy ma pomóc w złożeniu zapytania ofertowego. Jest i blog, na którym są też nasze teksty.

Partnerami akcji są Dolnośląski oddział Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z całego serwisu najbardziej podoba mi się chyba to, że w kilku miejscach pojawiają się teksty członków Stowarzyszenia Młody PR, czy informacje o ich karierze zawodowej ;)

Reklamy

Komentarze 2

  1. domyślam się, że serwis dostępny jest pod adresem: http://www.wroclawpr.pl/ ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: