Startujemy z programem praktyk!

Autorka –  Lidia Maziarz

Znalezienie ciekawej praktyki bywa równie trudne jak przyjęcie do agencji PR lub firmy odpowiedniego praktykanta. Stowarzyszenie Młody PR zamierza ułatwić obu stronom satysfakcjonujący wybór.

szukam praktyki

Znalezienie dobrego praktykanta czy dobrych praktyk to sztuka

Chętnych do szkolenia swoich umiejętności w branży PR nie brakuje. Zarówno studenci zobowiązani do odbycia praktyk, jak i pozostali entuzjaści Public Relations szukają możliwości zdobycia cennego doświadczenia. Problem znalezienia takiej oferty nie jest jednak jedynym, na który można trafić. Zdarza się, że zastana rzeczywistość odbiega od oczekiwań praktykanta – przydzielane mu zadania są mało ambitne, monotonne i nie rozwijające umiejętności.

Równie często niezadowolone są agencje PR lub firmy, które zdecydowały się na przyjęcie praktykanta. Brak zaangażowania, chęci nauki, odpowiednich predyspozycji czy słaba dyspozycyjność zniechęcają do wpuszczania w swe szeregi kolejnego „pomocnika”.

Stowarzyszenie Młody PR zamierza zmienić tę sytuację!

W ramach nowego projektu będziemy pośredniczyć w zdobywaniu praktyk i staży w agencjach oraz działach odpowiedzialnych za PR i komunikację firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Zainteresowanym szkoleniem swoich umiejętności w branży będziemy pomagać w znalezieniu odpowiedniego dla nich miejsca, a agencjom i firmom umożliwimy dobranie kandydatów zgodnie z ich preferencjami.

W tym celu przygotowaliśmy specjalny formularz aplikacyjny, który da nam informacje o dotychczasowym doświadczeniu kandydata, jego umiejętnościach, dyspozycyjności a także oczekiwaniach związanych z praktyką. Do wrocławskich agencji PR, instytucji i organizacji pozarządowych zwróciliśmy się z prośbą o przesyłanie ofert praktyk wraz z wymaganiami wobec przyszłego praktykanta.

Członkowie Stowarzyszenia Młody PR mają pierwszeństwo w dostępie do oferowanych przez nas praktyk i staży – to kolejny powód, by do nas dołączyć !

Formularz aplikacyjny oraz dalszą instrukcję postępowania znajdziecie w zakładce Praktyki.

Zapraszamy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: