A teraz dłuższa przerwa na reklamy

– No ile mogą trwać te głupie reklamy? – myślisz podczas przerwy w filmie. Przeskakujesz po kanałach w poszukiwaniu czegoś bardziej interesującego i zastanawiasz dlaczego reklamy trwają tak długo, przecież i tak nikt ich nie ogląda. Wyobraź sobie teraz, że siedzisz całą noc w kinie, a na ekranie lecą non stop tylko reklamy. Tortura? A właśnie, że super impreza!

Noc Reklamożerców

Noc Reklamożerców

Mam  na myśli Noc Reklamożerców, jeden z największych międzynarodowych festiwali reklamy, który organizowany jest od 28 lat, w 40 krajach na świecie. Jednak nie jest to zwykły pokaz reklam jakie możemy zobaczyć w telewizji. Podczas Nocy Reklamożerców wyświetlane są filmy z ponad 60 krajów. Co roku możemy oglądnąć około 400 nigdy dotąd nie pokazywanych reklam, w tym reklamy zakazane, wycofane, nieudane, czy takie, w które nie ingerowała żadna cenzura.

Noc Reklamożerców to sześciogodzinny, podzielony na cztery półtoragodzinne bloki pokaz filmów reklamowych, ale nie tylko. To także wyśmienita impreza, gdzie w przerwach grają DJ-e oraz organizowane są różne konkursy, degustacje i wystawy. Dobra zabawa przenosi się również na sale kinowe, gdzie podczas projekcji reklam każdy reklmożerca może głośno wyrażać swoje emocje, a jeśli jakaś reklama mu się nie podoba, zasygnalizować to gwiżdżąc w gwizdek, który dostaje się przed rozpoczęciem całej imprezy.

W Polsce Noc Reklamożerców organizowana jest od 18 lat, od 7 w Multikinie i co roku cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczny festiwal reklamy odbędzie się podczas dwóch najbliższych weekendów w 12 większych miastach Polski. We Wrocławiu będą mieć mijesce dwa pokazy, pierwszy 21.11 w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim, a drugi 28.11 w Multikinie w Arkadach Wrocławskich.

Bilety, w cenie 39zł/29 zł (z kartą Multikinomaniaka i Silverclubowicza) można nabyć w kasach obu kin.

W tegorocznym programie zobaczymy:

 • najlepsze reklamy samochodow we współpracy z festiwalem Satcar
 • najbardziej zadziwiające, najoryginalniejsze filmy ze zbiorów reklamoteki Jean Marie Boursicot
 • gwiazdy w reklamie: John Travolta, Omar sharif, Paul Newman, Kim Bassinger, Brad Pitt, Antonio Banderas, John Cleese, Jackie Chan, Leonardio di Caprio, Richard Gere, Gerard Depardieu
 • Pan Prosper powraca
 • saga reklamy Cadbury
 • „sen amerykański” w reklamie 1950-82
 • reklama francuska w czasach kolonialnych
 • reklama japońska
 • najlepsze reklamy społeczne i humanitarne
 • twórcy reklamy śmieją się sami z siebie i kultowe filmy Nocy Reklamożerców: Bob i jego Fiat 131, czekolada LEO, Super Timor

Więcej informacji na stronie: www.nocreklamozercow.pl/

Reklamy

Komentarzy 6

 1. będzie pysznie! ;)

 2. piękny zestaw się szykuje, może zorganizujecie jakiś konkurs o reklamie i zasponsorujecie jakieś wejściówki, miło by było ;)

 3. No już nie mogę się doczekać =)

 4. byłam kiedyś na takiej Nocy Reklamożerców i hmm… chyba nie jestem aż taką maniaczką – wytrzymalam do 1 w nocy. ciekawostką są reklamy z dawnych lat, kiedy to spot trwał ok. 2 minut :) zdecydowanie do obecnej grupy odbioców to nie przystaje.

  Ale jakkolwiek mniej lub bardziej krytycznie podchodzę do tej imprezy to przynajmniej raz trzeba pójść

  Czekam na Wasze opinie

 5. @Luiza pewnie dlatego, że na festivalu reklamy zazwyczaj puszczają pełną wersję tzw. reżyserską, którą przeróżne agencje wysyłają na konkursy, przez co czują się niczym artyści ;)

 6. @dagrosso to tez możliwe, ale ja mówie o tych reklamach z czasów, kiedy spotów było tak mało a czas antenowy tak tani, że nie było problemu, żeby puścić film pt: jedzie sobie pan z panią i piją nescafe ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: