Z Naszą Klasą śledzimy Wrocław

Autorka – Anna Gabryś

Od 10 listopada Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce posiada swój oficjalny profil na serwisie społecznościowym nasza-klasa.pl i mikroblogu sledzik.pl. Głównym celem profilu jest dostarczanie najbardziej oficjalnych informacji o ważnych wydarzeniach kulturalnych i społecznych we Wrocławiu, jak również przekazywanie treści przygotowanych specjalne dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Dzięki NK, radni miasta dotrą do ok. 470 tys. obywateli Wrocławia, zarejestrowanych na portalu.
Serwis nasza-klasa został utworzony 11 listopada 2006 przez studenta informatyki na UWr – Macieja Popowicza. Po 3 latach do popularnego portalu dołączył obecnie najstarszy (liczący ponad 1000 lat) oficjalny użytkownik – miasto Wrocław.
Obecnie wrocławski profil śledzi już ponad 32 tys. użytkowników. Dziś z okazji dnia życzliwości, profil miasta proponuje nam zabawne awatary i zachęca do ustawienia jednego z nich jako zdjęcia głównego (chociaż na ten jeden dzień). Oprócz bieżących informacji o godnych polecenia wydarzeniach, na profilu można zobaczyć Wrocław na zdjęciach. W galerii znajdziemy m.in. fotografie przedstawiające ważne postaci, które odwiedziły nasze miasto, czy też zdjęcia wrocławskich krasnali.
Współpraca miasta Wrocław i NK nie kończy się na informacjach o wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, oprócz tego na stronie http://www.wroclaw.pl pojawiły się przyciski „Śledźmnie”, które pozwalają szybko dołączyć do grona osób śledzących profil Wrocławia. Oficjalna strona miasta umożliwia także szybkie wrzucenie interesujących informacji znalezionych na portalu nasza-klasa.pl lub Śledziku.

Adres profilu miasta Wrocław na NK to: www.nasza-klasa.pl/wroclaw.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. to do której klasy chodził kolega „Wrocław” ?
    dziwna decyzja radnych i brak nowych pomysłów ze strony portalu nasza-klasa. Z tym portalem będzie jak hitami lata. Łatwo wpadający w ucho utwór. Jeszcze szybciej uciekający. Wielki hit, a za kilka lat już prawie nikt nie pamięta o takiej piosence.
    Na początku był ruch na naszej klasie, ale ile można szukać starych znajomych ? ci co chcieli już znaleźli, a teraz kontakty odbywają się w tradycyjny sposób. Oczywiście część zawsze zostanie, ale lata świetności portalu bezpowrotnie miną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: