Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2009

Co się stało, że po pięciu latach obecności w Krakowie, Festiwal Kryminału przeniósł się do Wrocławia? Stolica Dolnego Śląska staje się ogólnopolskim centrum kultury. To właśnie tutaj z Cieszyna napłynął Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ Era Nowe Horyzonty”, a z Legnicy poetycki Port Wrocław.

Dotychczasowy współorganizator Festiwalu Kryminału – dyrektor Instytutu Książki Grzegorz Gauden, w zeszłym roku uznał, że impreza poradzi sobie bez jego instytucji. Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej „Trup w szafie” musiało znaleźć nowego partnera. Zgłosiło się do Biura Promocji Miasta we Wrocławiu. Miasto propozycję współpracy przyjęło bardzo pozytywnie. Dzięki przenosinom Festiwal stał się wydarzeniem o randze międzynarodowej.

Dyrektor Biura Promocji Miasta we Wrocławiu – Paweł Romaszkan tak skomentował działania ratusza: Dziś częściej jesteśmy postrzegani jako miasto otwarte na kulturalne propozycje. Przecież wspieramy ciekawe i dobre pomysły. Zresztą zgłasza się do nas bardzo wielu organizatorów. Traktujemy ich poważnie, ale nie możemy wszystkich przyjąć, bo brakuje miejsca – fizycznie i w kalendarzu – podsumowuje.

Festiwal rozpocznie się w sobotę (28 listopada) i potrwa do czwartku (3grudnia). Zapowiada się prawdziwa gratka dla wielbicieli kryminałów. Oprócz rodzimych autorów pojawią się autorzy skandynawscy. Ponadto można liczyć na pokazy filmowe, na spotkania autorskie i wiele, wiele innych atrakcji.

Z programem Festiwalu można zapoznać się tu: http://www.festiwal.portalkryminalny.pl/program/2-programi.html

Prężnie działa także blog : http://festiwalkryminalu.blogspot.com/

Dla imprezy został założony również profil (festiwalkryminalu.blip.pl), w którym znaleźć można bieżące informacje, m.in. program, aktualności, a także relacje na żywo z przebiegu Festiwalu.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Tak tak tak!!! Ja idę :) Uwielbiam mroczne i tajemnicze historie… Swoją drogą – naprawdę fajne, że we Wrocławiu tyle się dzieje :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: