Z biletem taniej- MPK promuje uczciwość

Autorka – Anna Gabryś

„Z biletem taniej” to nazwa serwisu internetowego a zarazem nowej kampanii społecznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Jednym z jej celów jest ulepszenie komunikacji miejskiej przez samych pasażerów, którzy kupując bilet przyśpieszają zakup nowych tramwajów i autobusów.
Trudno jest promować kasowanie biletów. Jeszcze rok temu widok „kanara” był czymś rzadkim i zaskakującym, jednak w ostatnim czasie kontrolerzy biletów częściej pojawiają się w środkach komunikacji miejskiej, przez co jazda na gapę staje się ryzykowna. By zachęcić ludzi do kasowania biletów MPK motywuje: kasujesz bilet to znaczy, że jesteś uczciwy i przyczyniasz się do zakupu nowych autobusów i tramwajów. Jeśli jest tak, jak obiecuje Przedsiębiorstwo, wreszcie zamiast narzekać, że bardziej nowoczesne tramwaje można zobaczyć tylko w wybranych miejscach Wrocławia, możemy zrobić coś, by tych „eleganckich” tramwajów i autobusów było więcej.

Z biletem taniej

MPK stworzyło serwis internetowy zBiletemTaniej.pl, który ma na celu promocję pozytywnych postaw wśród pasażerów. Na stronach wspomnianego serwisu każdy może napisać dlaczego kasuje lub nie kasuje bilet. Obecnie więcej wypowiedzi pochodzi od tych osób, którzy nie kasują biletów, argumentując swój „bunt” między innymi notorycznymi spóźnieniami środków komunikacji miejskiej. Można też wysłać własne pomysły na usprawnienie komunikacji miejskiej. Jest tam też ważna dla pasażerów zakładka „Newsy”, z której dowiadujemy się m.in. czy tramwaje i autobusy jeżdżą bez utrudnień, jak kursują w dni świąteczne, jakie powstały nowe linie autobusowe. Na stronie dostępna jest również mapa Wrocławia z naniesioną siecią miejsc, w których można zakupić bilet okresowy. Jeśli nie wiesz jaki bilet jest najlepszy dla Ciebie – na stronie zBiletemTaniej.pl znajdziesz formularz biletowy, pozwalający wybrać bilet dostosowany do twoich potrzeb. A jeśli chcesz szybko zaplanować podróż po Wrocławiu – wystarczy kliknąć w odnośnik do serwisu jakdojade.pl.
Serwis umożliwia też wysłanie własnego projektu biletu. Konkurs na najlepszy projekt biletu komunikacji zbiorowej ma charakter ogólnopolski i jest adresowany zwłaszcza dla studentów Akademii Sztuk Pięknych, uczniów szkół plastycznych, studentów kierunków związanych z grafiką komputerową i reklamą, ale także do osób uzdolnionych plastycznie. Do wygrania jest 2 tys. zł za pierwsze miejsce, oraz 500 zł i nagrody rzeczowe za miejsce drugie i trzecie. Szczegóły konkursu można znaleźć w regulaminie. MPK chce, by ludzie podróżowali uczciwie i jednocześnie nie narażali się na dodatkowe koszty w postaci kary za jazdę bez biletu. Jak podaje Przedsiębiorstwo od lipca kontrolerzy zatrzymali aż 25 tysięcy pasażerów jeżdżących na gapę. Wszyscy z nich muszą zapłacić karę, w tym kontekście kupowanie biletów jest oszczędnością.

Reklamy

Komentarze 2

  1. Jak dla mnie to jest niezle, konkretnie ujęte, nie ma bezsensownych postów tylko wszystko na tematy. Trochę za dużo flasha

  2. co wy ludzie tu wypisujecie?! jaka uczciwość?!!!”przyczyniacie się do zakupu autobusu” tak, jasne! pod siebie zagarniacie kasę,a dla nas to wy robicie jak najmniej się da ! za te pieniądze jakie ludzie dają na jazdę w tych śmierdzących! brudnych !zatłoczonych! autobusach bez klimatyzacji! powinniście już nakupować setki najnowocześniejszych i super wyposażonych trawami i autobusów. wysysacie z nas pieniądze, a w zamian nic nie dajecie. i ten mandat! 100zl! W Polsce? gdzie ludzie pracy nie maja albo harują za grosze?! beszczelnie jeszcze tu o jakiejś uczciwości piszą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: