Funkcjonalna ekologia

Kto nie znalazł się kiedyś w sytuacji, kiedy to w najmniej odpowiednim momencie  telefon komórkowy rozładował się, a możliwości naładowania go… brak? W takiej właśnie okoliczności znalazła się Bogumiła Ulanowska i wpadła na pomysł stworzenia torby  z baterią słoneczną.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Firma Omni Modo z Nowej Soli rozpoczęła od stycznia tego roku  produkcję toreb z bateriami słonecznymi. Produkt ten ma być hitem na rynku polskim, jak i zagranicznym. Torba Pro Solar, bo tak ma się ona nazywać, będzie  produktem pro ekologicznym, który zadowoli nie tylko miłośników przyrody.

Panel słoneczny zostanie ulokowany na klapie torby i podłączony z akumulatorem, umieszczonym w wewnętrznej kieszeni torby. W zestawie znajdą się również  gniazda zasilania, które będą pasować do różnego typu telefonów komórkowych, GPS-ów, iPodów, iPhone-ów i odtwarzaczy MP3. Torba ta nie dość, że funkcjonalna, będzie także bardzo wytrzymała. Pro Solar  ma być wykonana ze zużytych plandek od tirów i pasków samochodowych. Dzięki maszynie do sitodruku na torbie pojawią się najwymyślniejsze wzory. Sam panel słoneczny jest produktem giętkim i odpornym na wilgoć i różnice temperatur. Może on sprawnie działać w temperaturze od minus 40 do plus 60 stopni Celsjusza.

Zastanawiacie się jak to będzie działać? Aby naładować wbudowany akumulator, torbę należy wystawić na działanie promieni słonecznych przez sześć godzin. To jednak nie jedyny sposób. Akumulator można odłączyć od całej konstrukcji i naładować w tradycyjnym gniazdku. Panel można również wymontować z torby i wyeksponować na działanie słońca, tak by jego promienie były w stanie go naładować.

Gdzie można będzie kupić taką torbę? Na razie, będzie to możliwe jedynie na portalu Allegro. Jeżeli zaś chodzi o cenę, nie będzie  to mały wydatek. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że panel słoneczny importowany jest ze Szwajcarii i kosztuje ponad 50 euro. Cena torby jest zatem adekwatna do jej komponentów. Ma ona kosztować około 400 zł. Dużo? W tym momencie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: ile można będzie w ten sposób zaoszczędzić na energii elektrycznej?

Pani Bogumiła planuje rozszerzenie asortymentu firmy Omni Modo o galanterię damską oraz plecaki survivalowe. Jej marzeniem jest produkcja toreb na laptopy. Jak jednak  sama: Nie ma (..)  jeszcze na rynku dostatecznie silnego panelu słonecznego, który można by było nosić przy sobie i ładować laptopa.

Pani Bogumile serdecznie gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na pierwsze toby Pro Solar.

Reklamy

Komentarzy 5

  1. jakieś fotki? ja chętnie pooglądam te cudeńka, zwłaszcza, że Nowa Sól blisko mojej rodzinnej Zielonej Góry – dotychczas Europa kojarzyla NS z krasnalami ceramicznymi.

    Interesuje mnie jeszcze jak ciężka będzie taka torba.

    Cieszę się, że w końcu i dla kobiet jest jakiś pożądany gadżet

  2. Obawiam się, że taka torba może być zbyt droga, aby się przyjęła na rynku… Dążyłbym raczej do tego, aby obniżyć koszty tego szwajcarskiego panelu – czy są oni jedynym producentem takiego komponentu na świecie? Torba skierowana jest raczej do młodych ludzi, nie wiem czy będą oni zainteresowani takim rozwiązaniem jeśli nie zadba się albo o kultowość marki, albo o przystępną cenę.

  3. z tego co mi się wydaje to jedynie Szwajcarzy produkują tego typu panele… :(

  4. Fajna sprawa – chociaż informacje o takiej torbie słyszałem już wcześniej – Japończycy już coś takiego wymyślili :)

  5. Ta firma to jedna wielka kpina! Zamawiają usługi, a później nie chcą za nie płacić… Skoro takie mają podejście do firm z którymi współpracują to ciekawe jakie mają podejście do klientów pewnie jeszcze gorsze!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: