Papierkologii dość! (wypis ze wspomnień członkini zarządu)

Pół roku istnienia Stowarzyszenia Młody PR zamykamy z kompletem dokumentów mamy NIP, REGON, KRS i konto bankowe.  Wszystkie te dane możecie znaleźć w zakładce o nas.

KRS, NIP, REGON itp.

Myślę, że spokojnie możemy już służyć radą entuzjastom stowarzyszeń. Tajemnica przebrnięcia przez papierkologię tkwi w tym, aby bardzo bardzo dokładnie wypełniać wszystkie formularze i zawsze mieć więcej świstków niż trzeba. Jeśli nie jesteście pewni, czy potrzebny będzie statut czy wypis z KRSu lepiej to po prostu ze sobą zabrać. Nadrzędna zasada – nie bać się pytać i nie zakładać, że urzędnicy/urzędniczki nie chcą Wam pomóc. Lidia bardzo zaprzyjaźniła się z Panią, która wpisywała nas do KRS do tego stopnia, że razem z urzędniczką przeżywała tragedię gołębia, który utknął w rynnie (choć może to już po prostu mit w Młodym PR – Lidia naprostuj to w komentarzu)

Kolejnym wyzwaniem było dla nas znalezienie banku, który weźmie nas pod opiekę i nie obciąży opłatami.. Na spotkaniu ogólnym wybraliśmy Alior Bank – na papierze wszystko wyglądało super, dopiero na miejscu okazało się, że Stowarzyszenie to klient biznesowy, a nie indywidualny, więc musimy płacić. Bankierka zaproponowała nam, że złoży podanie, aby nas zwolnić z opłat i udało się. Jestem zadowolona z przebiegu procesu i szybkości obsługi jedynym minusem (oprócz braku firmowych długopisów) jest boks przeznaczony dla „klienta zamożnego”. Aż mnie wbiło w ziemię kiedy zobaczyłam ten podział. a więc są równi, równiejsi i zamożni. Ciekawa jestem jaki jest próg, aby dostać się do tamtego boksu?

Ale uff – udało się – mamy już wszystko! możemy prężnie działać i nie robimy wielkich oczu słysząc pytanie:  Czy macie REGON? itp.  Teraz czas rozliczyć grupy projektowe z dotychczasowej pracy i biec dalej.

P.S przypominam, że w styczniu wszyscy członkowie i członkinie mają obowiązek opłacić składkę za pierwsze półrocze 2010 roku w wysokości 25 zł.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Sprostuję – kiedy dzwoniłam, aby dowiedzieć czy już zostaliśmy wpisani do KRSu, pani właśnie przeżywała los pewnego ptaka, ale po 5 min raczyła odpowiedzieć, że wpis już jest :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: