Dni Kariery

Autorka- Anna Gabryś

16 marca w budynku C13 Politechniki Wrocławskiej odbyły się Dni Kariery. Na tegorocznych targach swe oferty prezentuje ponad 40 firm, wśród nich m.in. PricewaterhouseCoopers, Procter&Gamble, Hewlett Packard, Millenium, Empik, Nestle, Wabco i wiele innych.

Dni Kariery to okazja do zapoznania się z rzeczywistymi warunkami zatrudnienia, czy przyjęcia na staż lub praktyki. Każdy zainteresowany student może dowiedzieć się bezpośrednio od przedstawiciela działu HR danej firmy jakie wymogi należy spełniać, by zostać zatrudnionym. Firmy przygotowały oferty pracy, wraz z opisem wymagań co do kandydatów. Sporym zainteresowaniem wśród studentów kierunków technicznych cieszyła się m.in. firma Wabco, jeden z czołowych dostawców systemów dla pojazdów użytkowych. Mimo że targi miały miejsce na Politechnice, można było na nich znaleźć nie tylko propozycje pracy dla przyszłych inżynierów. Popularne wśród ofert były również finanse i bankowość, informatyka, marketing, PR, HR, IT, komunikacja, logistyka, zarządzanie. Szeroko zaprezentowała się również branża FMCG. Obecna była grupa Unilever (posiadająca takie marki jak Lipton, Clear, Dove, Algida, Knorr, czy Axe) a także Procter&Gamble, jeden z największych przedstawicieli tego rynku (Gilette, Pantene, Olay, Braun, Wella, Pampers, Lenor etc.) Swe stoiska miały także organizacje świadczące usługi doradcze np. PricewaterhouseCoopers czy McKinsey&Company.

Studenci kolekcjonowali stosy folderów informacyjnych. Każda z firm postarała się o interesujący wizerunek, niektórzy przyciągali uwagę gadżetami, inni oferowali ulotki i foldery dokładnie opisujące kolejne kroki osoby starającej się o stanowisko. Pracuj.pl przygotowało Przewodnik Praktyk, zawierający profile pracodawców, bazę praktyk oraz najważniejsze informacje o tym jak ubiegać się o staże czy praktyki w konkretnych firmach. Poza tym, w poradniku znajdziemy wskazówki odnośnie tego, jak dobrze napisać cv, list motywacyjny czy też rozmawiać z pracodawcą.

Jak co roku targi przyciągnęły tłumy młodych ludzi chcących poznać możliwe ścieżki kariery. Przedstawiciele działów HR  żmudnie opowiadali każdemu jak wygląda rekrutacja, jakie są oczekiwania ze strony pracodawcy, czego można się nauczyć. Wśród wielu ofert praktycznie każdy absolwent lub student (zwłaszcza IV, V roku) mógł znaleźć coś dla siebie.

Obok targów, drugą częścią Dni, była Akademia Umiejętności czyli cykl 35 bezpłatnych szkoleń i warsztatów prowadzonych specjalnie dla studentów przez firmy biorące udział w targach, firmy szkoleniowe czy organizacje. Warsztaty trwały od 10 do 15 marca i miały miejsce głównie na Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Wrocławskiej. Niestety liczba miejsc była ograniczona, więc zorganizowano elektroniczne zapisy na szkolenia, co w praktyce oznacza, że nie każdy zainteresowany mógł się zgłosić. Tematyka szkoleń dotyczyła efektywnego poszukiwania pracy, rozwoju osobistego, ale także konkretnych problemów biznesowych. Przykładowe tematy szkoleń to: „Komunikacja interpersonalna a sprzedaż pomysłów i produktów”, Jak skutecznie komunikować?”, „Category Management Game – wprowadzenie nowego produktu na rynek (gra biznesowa)” czy „PG- Analiza finansowa w branży FMCG”.

Dni Kariery w Polsce organizowane są od 19 lat w miastach akademickich. To największe targi pracy, praktyk i staży w naszym kraju. Organizatorami Dni Kariery jest międzynarodowa  organizacja studencka AIESEC.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: