Wyrazić to, co jest niewyrażalne

Autorka- Anna Cieciorowska

Janina Paradowska

Już 24 kwietnia czołowa polska publicystka, z tygodnika „Polityka”, współpracująca z Radiem TOK FM, Janina Paradowska, będzie gościem „Ringu medialnego” organizowanego przez Podyplomowe Studia Dziennikarstwa i Public Relations. Tematem będzie: medialne mówienie i powinność milczenia.

„Ring medialny” to cykl otwartych dyskusyjnych spotkań, które umożliwiają studentom i wszystkim zainteresowanym bezpośredni kontakt z ekspertami w dziedzinach –dziennikarstwo, komunikacja społeczna oraz public relations. Uczestnicy mają okazję wysłuchać wykładu, wziąć udział w dyskusji i warsztatach na dany temat. „Ring medialny” to również wspaniała okazja dla słuchaczy specjalności public relations Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i Public Relations do sprawdzenia się jako organizatorzy eventów, gdyż oprawa i promocja poszczególnych wydarzeń należą do ich obowiązków.

Redaktor Janina Paradowska nie po raz pierwszy poprowadzi prelekcję podczas „ringowego” spotkania. Mamy jeszcze w pamięci jej niezwykle interesującą mowę na temat „Polityki w medialnej kreacji”. Tym razem podczas wykładu i dyskusji zatytułowanych „O mówieniu i milczeniu” redaktor Janina Paradowska zajmie się problemem wyrażalności tego, co tak naprawdę trudno jest wyrazić. Są wydarzenia – tragedie, które domagają się słów, nawet jeśli zmuszają do milczenia. Wydarzenia, których istoty nie są w stanie oddać żadne wypowiedzi ustne czy pisemne. Takim wydarzeniem jest dla nas Polaków katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Wydawać się może, że jedynym hołdem oddanym ofiarom jest w tym wypadku tylko cisza, a jednak istnieje w nas nieodparta potrzeba mówienia. Kiedy mówić, a kiedy milczeć? Co jest stosowne w mówieniu o traumie? Jakie wyzwania i dylematy stoją przed dziennikarzem, ale i każdym człowiekiem, gdy mówi o tym, co go boli? Zapewne na te i inne pytania udzieli odpowiedzi jedna z najwybitniejszych postaci polskiej sceny publicznej – red. Janina Paradowska. Zapowiada się bardzo ciekawa i ważna dyskusja, szczególnie teraz, kiedy prawda o tragedii w Smoleńsku przygniata nas swym ciężarem.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z red. Janiną Paradowską zapraszamy 24 kwietnia na godz. 16 do Sali Wielkiej Zachodniej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przy ul. Joliot-Curie 15.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: