PR-owiec jednym z dziesięciu najbardziej stresujących zawodów

Na ostatnim Kongresie PR w Rzeszowie skrót PR został rozwinięty przez jednego z prelegentów (pamięta ktoś, przez kogo?) jako Prosta Robota.

Okazuje się, że wg badań przeprowadzonych na zlecenie portalu www.careercast.com zawód specjalisty public relations jest na 8. miejscu w rankingu najbardziej stresujących zawodów w 2010 roku. Metodologia badania była dosyć skomplikowana, dzięki czemu badanie jest bardzo wiarygodne. Przebadano 200 zawodów pod kątem 21 czynników (patrz tabelka)  np:  narażenie życia, występowanie przed publicznością, napięte deadliny, czy wymaganie precyzji.  Ilość punktów mnoży się razy długość tygodnia pracy i dzielimy przez 40 (średnia ilość godzin pracy w tygodniu). W ten sposób uzyskujemy punkty do rankingu stresu.

Ranking bezkonkurencyjnie wygrał strażak, a po drugiej stronie pośród najmniej stresujących zawodów brylował konserwator instrumentów muzycznych, czy operator wózka widłowego.

Według autorów i respondentów PRaca PRowca jest stresująca ze względu na to, że jest on permanentnie wystawiony na widok publiczny, w jego zawodzie występuje bardzo silna konkurencja i bardzo duże tempo pracy.  Deadline, to jego drugie imię, dodatkowo musi być megakreatywny. Praca z mediami także do najlżejszych nie należy…

Zatem, drodzy Młodzi PRowcy, może warto zastanowić się nad zmianą ścieżki zawodowej? Pamiętajcie, że stres jest przyczyną wielu przewlekłych chorób.  A jak dalej będziemy uparcie dążyć do tego zawodu, to może urządzimy jakieś warsztaty rozładowywania stresu? Macie jakieś sprawdzone techniki?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: