Monogamia, poligamia, zdrada

13 maja br. o 18:00 we Wrocławiu w klubie Grawitacja po raz kolejny Interdyscyplinarne Laboratorium Badawcze będzie nas oswajać z psychologią i antropologią. Tym razem na tapetę trafia problem, który bardzo często nasila się wiosną.

Skąd się bierze zdrada? Czy człowiek jest z natury monogamistą czy poligamistą? Jaki jest rachunek zysków i strat zdrady?

Gośćmi spotkania będą prof. dr hab. Bogusław Pawłowski i dr Jarosław Kulbat. Dyskusję poprowadzi dr Sławomir Jarmuż.

W Grawitacji przytoczone będą badania naukowe, przyczynkiem do dyskusji będzie także książka detektywa Marcina Popowskiego „Porady na zdrady” , która to reklamowana jest jako podręcznik detektywistyczny dla żon i dziewczyn, które podejrzewają, że partner je zdradza.  Hmm.. ciekawe, że książka jest skierowana do kobiet, skoro wg badań prof. Izdebskiego coraz częściej to kobiety zdradzają.

Pole do dyskusji jest ogromne – polecam przyjść trochę wcześniej, bo ostatnio na spotkaniu spóźnialscy (w tym ja) nie zmieścili się do sali i musieli zadowolić się relacja od znajomych przy szklaneczce piwa po spotkaniu.

Reklamy

Komentarze 2

  1. Niestety, nie bylo mnie na spotkaniu, ale tu jest ciekawa relacja: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,zdrada-biologia-czy-psychika-,wia5-3266-2611.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: