„Ring medialny” z prof. Magdaleną Środą „Wolność, równość, solidarność”

Autorka- Magda Kargol

16 maja o godzinie 11:30, w Sali Wielkiej Zachodniej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przy ul. Joliot-Curie 15, odbędzie się kolejny z cyklu „Ring medialny”. Gościem spotkania będzie prof. Magdalena Środa, która poprowadzi wykład i dyskusję zatytułowane „Wolność, równość, solidarność”.

Profesora Magdalena Środa jest znaną etyczką i filozofką, do jej zainteresowań w obrębie tych dziedzin należą szczególnie – historia idei etycznych, etyka stosowana i filozofia polityczna. Prof. Magdalena Środa zajmuje się również problematyką kobiecą, wyznaje poglądy feministyczne. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, na łamach której publikuje felietony, jest redaktorką „Przeglądu Filozoficznego” i pracuje dla pisma „Etyka”. W 2004 roku była Pełnomocniczką Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

Wolność, równość, solidarność – te dobrze znane kategorie myśli socjologicznej, filozoficznej i politycznej, towarzyszą ludzkości od dawien dawna, były i są przedmiotem dociekań naukowców. Nieustanna popularność powyższych haseł wiąże się z ich mocą – stoją na straży ludzkiej niezależności i ładu, bronią przed niechcianym naciskiem. Wydawać się może, że już wszystko o nich powiedziano, a jednak ciągle intrygują, pokazują swoje nowe oblicze. W najbliższym czasie nie umkną uwadze prof. Magdaleny Środy, która w atmosferze wolności słowa, równości i solidarności z publicznością, wygłosi „ringowy” wykład.

Ideą otwartych konferencji, nazwanych „Ringiem medialnym”, jest danie szansy wszystkim zainteresowanym na spotkanie z najznamienitszymi gośćmi – współpracownikami Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i Public Relations, wybitnymi specjalistami w dziedzinach – public relations, dziennikarstwo oraz komunikacja społeczna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: