Rock For People 2010

Autorka- Magda Kargol

Już niedługo, bo na początku lipca, odbędzie się festiwal Rock For People – impreza przeznaczona dla osób spragnionych nowych wrażeń muzycznych. Fani współczesnego rocka i nowych brzmień będą mieli okazję bawić się na terenie starego lotniska w czeskim Hradec Králové przez 4 dni, od 3 do 6 lipca 2010 roku. Jest to niezwykła okazja do integracji w międzynarodowej atmosferze, przy dźwiękach najlepszej rockowej muzyki.

CZYM JEST ROCK FOR PEOPLE?

Rock For People to uznany festiwal z piętnastoletnią historią, skierowany do młodych, pełnych energii ludzi, gustujących w gitarowo-rockowych i alternatywnych brzmieniach. W ciągu czterech wakacyjnych dni, w czeskim Hradec Králové, dla międzynarodowej publiczności liczącej ponad 25 000 uczestników, zagrają artyści z całego świata. W poprzednich latach na festiwalu gościły takie gwiazdy, jak: Placebo, Arctic Monkeys, Manu Chao, Cypress Hill, Garbage, Die Toten Hosen, Chumbawamba, Apocalyptica, Asian Dub Foundation, Bloodhound Gang, Biohazard, The Offspring, Massive Attack czy Guano Apes.

KTO?

W tym roku o dobrą zabawę uczestników zadbają m.in. The Prodigy – niekwestionowana legenda elektroniki, będąca na fali triumfu po wielkim sukcesie wydanej w 2009 roku płyty „Invaders Must Die”. Twórcy nieśmiertelnych klasyków, jak „Breathe”, „Smack my Bitch Up” i „Firestarter” będą dzielić scenę m.in. z reaktywowaną po 10 latach formacją Skunk Anansie, znaną dzięki charyzmatycznej wokalistce Skin i przebojom „Hedonism (Just Because You Feel Good)”, „Charity” i „Weak”. Na głównej scenie zagra także jedna z najważniejszych obecnie grup rockowych na świecie – Muse.

Wśród innych dotychczas potwierdzonych wykonawców znajdują się m.in. takie ikony gitarowych brzmień, jak NOFX, Suicidal Tendencies (USA), The Editors, The Subways i Does It Offend You, Yeah? (UK). Festiwal swoją obecnością uświetnią także m.in. Coheed & Cambria, Juliette Lewis, Jello Biafra (USA), Tricky, Morcheeba, Archive, Dreadzone (UK), Blasted Mechanism (Portugalia), Trashtucada (Hiszpania) , Alexisonfire (Kanada) Wisdom in Chains, Evergreen Terrace, Coheed and Cambria (USA) oraz ponad 100 innych wykonawców z całego świata.

GDZIE?

Czeskie miasto Hradec Králové znajduje się niewiele ponad 40 km za polską granicą w Kudowie Zdroju. Dla gości imprezy przygotowane zostanie miasteczko festiwalowe Rock For People, zbudowane na terenie dawnego lotniska.

Plakat RFP 2010

Krótko mówiąc, Rock For People to idealna okazja do zabawy i wypoczynku w pozytywnej, międzynarodowej atmosferze, przy dźwiękach gitarowej muzyki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: