Norwegia w Teatrze Polskim

Autorka- Natalia Nylec

Już jutro rozpoczynie się Festiwal „Strefa Norwegia” finalizujący współpracę Teatru Polskiego we Wrocławiu i Grusomhetens w Oslo.

Oba teatry wzięły udział w projekcie składającym się z kilku części, a trwającym przez cały sezon 2009/2010. Projekt zakładał propagowanie kultury norweskiej w Polsce, ścisłą współpracę między teatrami – spotkania z twórcami i znawcami teatru skandynawskiego. Rozpoczynający się jutro Festiwal „Strefa Norwegia” stanowi ukoronowanie tych długotrwałych działań.

W ramach festiwalu zobaczyć można spektakle norweskich twórców, m.in. „Panią z morza” w reżyserii norweskiego reżysera polskiego pochodzenia Piotra Chołodzińskiego. Wyświetlone zostaną filmy krótkometrażowe studentów Nordland Kunst – Og Filmskole oraz nominowany do Oskara obraz „Kautokeino” Nilsa Gaupa.

Zaprezentowane będą również  norweski „Wróg ludu” oraz  czytanie „TreningstimeAriego Behna.

Festiwal potrwa do 26 czerwca. Całość zamknie panel podsumowujący projekt z udziałem twórców norweskich i polskich oraz dyrektorów obu teatrów.

Więcej informacji na norwegia.teatrpolski.wroc.pl

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Wrocław jawi mi się jako idealne miejsce na przyjmowanie nieznanych nam kultur. To cudowne, że mieszkańcy mogą „dotknąć” obyczajów i twórczości zupełnie odmiennej od naszej w trakcie Brave Festivalu, czy właśnie na scenie Teatru Polskiego.

    Szczerze mówiąc to Norwegia kojarzy mi się tylko z łososiami. Szkoda, że nie będę mogła być na wydarzeniu, ale liczę, ze ktoś zamiesci relację.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: