PISAĆ PISAĆ PISAĆ…!

Koniec roku akademickiego za pasem, ale dla niektórych to nie tylko zaliczenia i egzaminy. Ostatnie roczniki mają jeszcze jeden płotek do przeskoczenia w sesji. O czym mowa? O nieuniknionej pracy licencjackiej.

sxc.hu

Pisać, pisać, pisać! To powtarza sobie każdy student trzeciego roku. Tylko od czego zacząć? Teoretycznie od tematu pracy, choć czasem i to wychodzi dopiero na sam koniec. Ale powiedzmy, że mamy pomysł. Zbieramy książki, które zahaczają o ten nasz cudowny pomysł, w zależności od potrzeb przygotowujemy ankietę, analizujemy wyniki, dopisujemy jakiś wstęp, zakończenie…i jest.

Ale zacząć…

No właśnie. Dlaczego tak ciężko jest nam zabrać się do rozpoczęcia pisania pracy? Dlaczego zostawiamy to na ostatnią chwilę? Wiadomo – mamy inne, ciekawsze zajęcia. A to inne zaliczenia, egzaminy, a to praca,  a to imprezy…ale zawsze tak było. Tego nie zmienimy, a pracę trzeba napisać. Najgorzej jest zacząć. Później jest już z górki (wiem z doświadczenia). Naprawdę polecam wszystkim rozpoczęcie i zakończenie pisania pracy, bo lepiej przemęczyć się parę dni niż modlić się o cud w postaci mobilizacji z-niewiadomo-kąd ;)

W jaki sposób w takim razie się zmotywować? Przede wszystkim tym, że to furtka do lepszej, dobrze płatnej pracy. Taki dyplom mówi sam za siebie: „Obroniłem się, wyglądam poważnie i profesjonalnie”. Dyplom otwiera drogę do kolejnych poziomów studiów a przecież wszyscy kochamy życie studenckie, które umożliwia wieczne imprezy, zniżki…

Warto się sprężyć i mieć ten cały licencjat z głowy. Im szybciej się zmobilizujemy, tym krócej będzie nam spędzać sen z powiek. Takie odkładanie na ostatnią chwilę nic dobrego nie wróży. Jedynie stres, że inni już napisali, a ja nie. Inni już się bronią a moja obrona nawet nie jest na horyzoncie. Inni już rozpoczęli wakcje, a ja..?

Nie pozostaje mi nic innego, tylko: Pisać, pisać, pisać!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: