Wrocław ma już swoją kopertę kulturalną

Z początkiem września startuje wrocławska edycja regionalnej koperty kulturalnej POKA POKA. Będzie ona częścią ogólnopolskiego systemu dystrybucji materiałów na temat sztuki i rozrywki, funkcjonującego także jako elitarny nośnik reklamowy. Jest to sposób całkiem prężnie działający już od lat w głównych ośrodkach kulturalnych Europy, a od kilku miesięcy także w Warszawie i Krakowie.

Darmowy miesięcznik POKA POKA ma dosłownie formę koperty. Jej głównym składnikiem jest elegancko wydany plakat, połączony z miesięcznym kalendarzem starannie wyselekcjonowanych wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu. Za projekt plakatu i stronę̨  graficzną Kulturalnej Koperty odpowiada w każdym miesiącu inny, uznany artysta. Autorem wrześniowego wrocławskiego plakatu jest Piotr Wysocki, twórca projektu artystycznego „Aldona”. W środku znajdują się również stylowo wydrukowane ulotki, foldery, broszury promujące przede wszystkim wydarzenia
artystyczne, a także ciekawe gadżety i upominki.

Koperty POKA POKA będzie można znaleźć w designerskich skrzynkach w ponad 50 wyjątkowych miejscach kontaktu ze sztuką we Wrocławiu. Są wśród nich najważniejsze wrocławskie galerie sztuki, muzea, teatry, sale koncertowe, kina studyjne, ośrodki kultury, a także wyselekcjonowane kawiarnie, kluby muzyczne i inne ciekawe miejsca, w których dzieją się niebanalne rzeczy. POKA POKA już od września będzie na ustach wszystkich wrocławian śledzących wydarzenia kulturalne i obowiązujące trendy. Szukajcie darmowych kopert w oryginalnych pokowych skrzynkach z futerkiem! ;)

Reklamy

Komentarzy 7

 1. superpomysł, tylko pewnie trochę kosztowny. czy wiadomo kto wyłożył na to kasę?

 2. kojarzę coś takiego z krakowa albo warszawy już jesienią zeszłego roku. z tego co pamiętam, to ci, którzy się reklamowali wykładali kasę i to sporą. Ale faktycznie, wszystko wygląda bardzo ładnie, zgrabnie, estetycznie

 3. Miałam okazję natrafić na POKA POKA w sklepie Rupieciarnia przy Odrzańskiej, gdzie faktycznie dzieją się niebanalne rzeczy. Przyznam, że projekt koperty jest naprawdę ciekawy i plakat w środku (dwustronny) też interesujący. Natomiast nie zgodzę się, ze stwierdzeniem, że koperta zawiera informacje o „starannie wyselekcjonowanych wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu. ” Wiem z drugiej strony, że ta forma reklamy jest dosyć kosztowna, więc nie decyduje tu charakter wydarzenia tyle jego budżet promocyjny…

  • „Starannie wyselekcjonowane wydarzenia kulturalne” zamieszczone są w kalendarzu, który znajduje się na plakacie, nie na materiałach reklamowych.

 4. Byłam w środę w mediatece. Zapytałam o POKA POKA, bo na stronie internetowej piszą, że są m.in. w mediatece. Jedni bibliotekarze byli zdziwieni, że sama chcę wziąć jakieś ulotki, inni nie wiedzieli o co chodzi. W każdym razie półki z POKA POKA jeszcze u nich nie ma, a ja po krótkiej rozmowie z ekipą z mediateki dostałam stare (aktualnych nie mieli) wydanie z lipca. Cała inicjatywa bardzo mi się podoba, ale byłam trochę rozczarowana tym, co było w środku:
  – ulotko-wizytówka klubu Plan B,
  – ulotka-reklama koncertu we Włodkowica 21,
  – ulotka „7 kilometr bassu”,
  – pocztówka-ulotka Ery Nowe Horyzonty,
  – ulotka festiwalu muzki elektronicznej w Płocku,
  – ulotka wystawy 1000 lat Wrocławia,
  – ulotka Kafe Szalet,
  – projekt Solar 2010 (5 turnusów clubbingowych w Jantarze),
  – pocztówka Kałaczakry,
  – ulotka Wrocławskich Kurierów Rowerowych,
  – ulotko-zakładka Biura Literackiego,
  – ulotka Paintballarea,
  – jakieś niewiadomoco Opery Wrocławskiej
  i na koniec coś na duży plus: bardzo fajny dwustronny plakat.
  Myślę, że akcentami plakatowymi POKA POKA może przyciągnąć.

 5. Polecam dokładne przeczytanie co jest napisane na awersie koperty… POKA POKA Wrocław czy Don’t Panic. To dwie różne koperty. POKA POKA miała premierę w zeszłym tygodniu, więc co za tym idzie nie mogłaś mieć w ręce lipcowej koperty :)

 6. oooo, widzisz. rzeczywiście to Don’t Panic. bibliotekarze i podobna idea mnie zmylili. zwracam honor i wypatruję POKA POKA Wrocław!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: