80 milionów

W ten weekend na Moście Grunwaldzkim rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Waldemara Krzystka „80 milionów”. Film opowiada o akcji przeprowadzonej przez trzech solidarnościowych działaczy, którzy na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego, dokonali wypłaty tytułowych 80 milionów z kont związkowców. Pieniądze zostały ukryte w Pałacu Biskupskim, a „pilnował” ich sam kardynał Henryk Gulbinowicz.

Jednak Waldemar Krzystek, znany również z filmu „Mała Moskwa”, chce się skupić nie tylko na całym spektakularnym zdarzeniu, ale chce również oddać klimat tamtych czasów, jednocześnie ukazując lata 80 jako trudny okres dla wielu ludzi, ale na szczęście nie pozbawiony radości życia.

Chcemy pokazać wewnętrzne piękno naszych bohaterów, a nie dopatrywać się błędów, jakie popełniali ludzie w tamtych czasach. Nie będziemy doszukiwać się tego, kto pracował z SB, a kto nie, bo nie o to chodzi – mówi reżyser. Jednocześnie zapowiada, że film w głównej mierze jest skierowany do młodych ludzi i nie zabraknie w nim wartkiej akcji oraz odrobiny humoru.

Film w całości będzie kręcony we Wrocławiu, co może czasem spowodować pewne utrudnienia dla mieszkańców. Pierwsze z nich mogli spotkać ci, którzy 4 i 5 września chcieli się przedostać przez, wcześniej wspomniany, Most Grunwaldzki. W tych dniach były kręcone tam dwie sceny, co spowodowało, że most został zamknięty. Kolejne sceny będą nagrywane w zajezdni tramwajowej na ul. Grabiszyńskiej. Zdjęcia potrwają do grudnia, a premiera filmu zapowiadana jest na maj 2011r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: