Stare maleńkie w sesji Vogue’a

 

Sesja Vogue’a

Dzisiaj krótko o sesji zdjęciowej wykonanej przez Sarifa Hamza, która ukazała się w świątecznym numerze francuskiego Vogue’a.

Sesja zdjęciowa natychmiast wywołała skandal, dlaczego? Na zdjęciach możemy zobaczyć 6-letnie dziewczynki przebrane za dorosłe kobiety, które pozują w kreacjach dla dorosłych. Ich buzie są pokryte mocnym, ciężkim makijażem.  Dzieci-modelki to Lea, Thylane i Prune. Na zdjęciach Sarifa Hamza możemy zobaczyć dziewczynki pozujące pod choinką jako prezenty… lub leżące na podłodze, na tygrysich skórach.

Sesja Vogue'a

W wieku poprawności politycznej i walki o <gender-neutral> język, tego typu sesja nie jest wyrazem progresywizmu i nowoczesności, lecz powrotem do  konkursów „Małych miss”, które w USA są napędzane głównie przez rodziców, próbujących  zrekompensować własne niepowodzenia zmuszaniem  swoich córek do udziału w tego typu imprezach. Nie są to zazwyczaj wykształceni  liberałowie ze Wschodniego Wybrzeża, lecz mocno konserwatywne rodziny, dla których kobieta „powinna znać swoje miejsce” – co często sprowadza się do jej uprzedmiotowienia.

Vogue promuje to samo – tylko w ładniejszym opakowaniu. Seksualizacja 6-letnich dziewczynek na tych zdjęciach to tylko popieranie przedmiotowego traktowania kobiety i szufladkowania ich jako przeznaczonych do konkretnej roli – seksbomby.

Wypacza to także stosunek małych dziewczynek do ich ciała – co później przekłada się na kultywowanie nieosiągalnego  ideału piękności (w rzeczywistości – potraktowanej Photoshopem), będącego przyczyną wielu problemów społecznych wśród dziewcząt – z nałogami czy zaburzeniami odżywiania włączanie.

Małe Miss… a może raczej stare maleńkie?

źródło: wykop.pl

Jakie jest Wasze zdanie? W jakim wieku dziewczyny powinny rozpoczynać pracę w modelingu? Czy matki – kobiety powinny zgadzać się na tego typu sesje? Czy jednak małe dziewczynki powinny brać udział w sesjach dziecięcych, np. reklamujących zabawki, ubranka dziecięce czy pokarm dla maluchów?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: