Członkowie PSPR wybierają Łba PR – my tez możemy

Tylko członkowie Polskiego Stowarzyszenia Public Relations mają prawo do głosowania na tegorocznego Łba PR. Pomyślałam, że my możemy przy okazji się zabawić :) Żeby było łatwiej głosujmy spośród nominowanych. W komentarzach inne nominacje z uzasadnieniem mile widziane – w przyszłym roku podpowiemy.

Ankietę znajdziecie tutaj. Najpierw jednak poczytajcie:

Łba dostaje autorytet PR za całokształt działań – w związku z tym można go otrzymać tylko raz w życiu. W poprzednich edycjach nagrodę zdobył już Piotr Czarnowski, prof. Krystyna Wojcik, Ryszard Ławniczak i Paweł Biedziak.

W tym roku nominowano 5 osób – pokrótce je tutaj opiszę.

dr Ewa Hope – akademiczka, autorka wielu książek i publikacji nie tylko dla początkujących PR-owców, ale także dla instytucji użyteczności publicznej.

Społeczniczka – zawsze chętnie pomagała w inicjatywach PSPR, zwłaszcza w PR Regionów. Była także członkinią Rady Etyki PR w pierwszym składzie – to etyka jest jej konikiem i jest na tym punkcie bardzo wrażliwa.

Uwaga – dr Hope jest kierowniczką podyplomowego studium PR na POLITECHNICE Gdańskiej :) pełni także funkcję pełnomocniczki ds PR rektora Polibudy

prof. Jerzy Olędzki – chyba doskonale znacie jego książki – podręczniki z pierwszego roku – czasem przegadane, może brakuje w nich amerykańskiego polotu, ale spójrzmy prawdzie w oczy – to lektura obowiązkowa, bo prof. Olędzki jako jeden z pierwszych w Polsce pisał o public relations, o etyce i dalej nie ustaje w boju. Chętnie wykłada Warszawiakom, organizuje z PSPRem i ZFPR badania branży.

Nieoficjalnie wiadomo, że jego syn (całkiem przystojny) również wkroczył na rynek public relations – on jednak jako praktyk, nie naukowiec.

dr Marek Skała – najlepszym znakiem firmowym Marka Skały jest jego nazwisko :) od nazwiska wzięła się nazwa jego Instytutu Szkoleń – Megalit – jednym z guru Skały jest Gladiator – Russell Crowe. W czasie szkoleń wykorzystuje jego wypowiedź: What you give out, you’ll get back”. W jego książkach i przykazaniach aż roi sie od nawiązań do kamieni i skał :) Żywo interesuje się sceną polityczną o tym pisze swój blog i felietony do pewnego poczytnego tygodnika.

Skała ma dyplom MBA – nie twierdzi, że jest PR-owcem. Jest prezesem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, a także jednym z niewielu członków IPRA. Już w 1993 roku uruchomił studium PR.

Ale, żeby nie było tak naukowo czas na dwóch praktyków:

Marek Wróbel – prezes agencji Neuron w Warszawie, prezes fundacji Internet PR, stary wyjadacz public relations w Polsce. Sam siebie na Goldenline.pl przypisał do grupy Dinozaury PR. Jest mocno zaangażowany w rozwój branży – uczestniczy we wszystkich większych konferencjach branżowych. Współzałożyciel Rady Etyki PR.

Pod koniec 2006 roku zdecydował się zostawić public relations i spróbować sił w polityce. Został szefem gabinetu politycznego w Ministerstwie Gospodarki Ostatecznie wrócił jednak do PR-u. Czy nasza branża okazała się ciekawsza?

Paweł Trochimiuk – agencja Partner of Promotion zgarnęła już chyba wszystkie możliwe nagrody branżowe (można je pooglądac na stronie Partnersów). Paweł Trochimiuk jest jej prezesem – prezesuje także Związkowi Firm Public Relations.

Moje pierwsze spotkanie z Pawłem Trochimiukiem to Kongres PR 2008, kiedy to wygłosił zapamiętane na długo niepopularne słowa na temat nagannego wizerunku polskich PR-owców stawiając na środku wielkie zwierciadło z zaleceniem, aby każda osoba wychodząca na przerwę spojrzała na siebie i odpowiedziała na pytanie: „Czy pozwoliłbym/pozwoliłabym mojemu klientowi wystąpić publicznie w takim stroju?

..

..

W powyższej notce posłużyłam się informacjami znalezionymi w sieci. Jestem pewna, że te osoby mają dużo więcej zasług, pewnie także jakieś wpadki – na to wszystko miejsce jest w komentarzach. Głosowanie zamykamy 24 czerwca, więc czasu jest dużo. Ciekawe czy goście naszego bloga wybiorą tak samo jak członkowie PSPR. Oficjalne sylwetki nominowanych znajdują się na stronie Stowarzyszenia. PSPR-owskie wręczenie statuetki 25 czerwca w Warszawie.

Reklamy

Komentarze 2

  1. Z tekstu wynika, że statuetki miały być wręczone dzisiaj. Wiadomo już, kto jest zwycięzcą? W niedawno rozstrzygniętym konkursie pewnego portalu, zwycięzcą w kategorii „Osoba/zespół zajmujący się edukacją w PR” został prof. Olędzki. Ciekawe czy zatryumfuje również i tym razem. A byłby to wyczyn niemały – dwa zwycięstwa w jednym tygodniu… :)

  2. Tak, byłam na rozdaniu nagród. Wygrał profesor Olędzki – na naszym blogu także – niesamowite – trzy nagrody na tydzień

    ale Łeb PR dostaje się tylko raz w życiu więc spox

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: