Przyjmę nazwę nie byle jaką :)

Autorka – Ewelina Kozioł

–  Taxi, please!

–  A gdzie?

–  To… eee… Euro 2012 (What’s the name of that street???)

By nie doprowadzić do takiej sytuacji Urząd Miejski Wrocławia przeprowadza głosowanie wśród internautów na odpowiednią nazwę dla ulicy, przy której stanie stadion piłkarski przeznaczony na Euro 2012.

Do takiej informacji dokopał się jeden z użytkowników portalu Wykop.pl i postanowił namówić resztę społeczności do głosowania na taką właśnie nazwę. By oddać głos na ulicę Wykop należy wysłać maila na specjalny adres.

Wrocławski stadion na EURO 2012

Propozycja autora pomysłu cieszy się dużym zainteresowaniem. Z jednej strony rodzi się obawa, że w przyszłości urzędnicy przerażeni przepełnioną skrzynką mailową będą mniej chętnie wychodzić z propozycjami do internautów. Może to również zostać odebrane jako żart. Z drugiej jednak internauci uważają, że to świetny pomysł. Bezsprzecznie ul. Wykop będzie się kojarzyć z nazwą portalu, ale i z piłką nożną.

Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym ze wszystkich propozycji nazw jakie napłyną do Urzędu Miejskiego zostaną wyłonione cztery. Dwie najczęściej wybierane i dwie najciekawsze zdaniem komisji. Drugi etap: finałowa czwórka zostanie poddana kolejnej sondzie. Wtedy decyzja będzie już tylko w rękach internautów.

Zdaniem Magdaleny Okulowskiej z Biura ds. Euro 2012 Urzędu Miejskiego wszelkie akcje społeczne, które nie są sprzeczne z regulaminem (czyli nie promują nazw wulgarnych czy obraźliwych) są jak najbardziej mile widziane, bo miastu zależy na aktywizacji jak najszerszego grona internautów.

Jeśli nazwa „Wykop” przejdzie pierwszy etap bitwy i znajdzie się wśród dwóch najczęściej wymienianych propozycji otrzyma możliwość konkurowania w finałowej sondzie.

–          Uważamy, że nazwa Wykop pasuje idealnie do ulicy znajdującej się przy stadionie, a umożliwienie głosowania na najlepszą nazwę ulicy jest bardzo bliskie idei Wykopu. Dlatego z przyjemnością w przypadku wybrania właśnie tej nazwy obejmiemy patronatem każde roboty drogowe na niej ;) – komentuje z uśmiechem Michał Białek, marketing manager Wykop.pl.

Osobiście sądzę, że to bardzo ciekawa inicjatywa. Bardzo chwytliwa i mało skomplikowana nazwa. Powinna się spodobać. Jaki będzie efekt zobaczymy niebawem. A teraz chyba wyślę maila do Urzędu Miasta ;)

Reklamy

Komentarze 4

 1. My tutaj przy kolacji zrobiliśmy burzę mózgów i mamy inne pomysły (żeby nie było promocji portalu):
  ul. KoniecPZPN
  ul. Euro 2012
  ul. 2012

  :)

 2. to ja już wolę ten wykop, ;d

 3. Ja tam bym wolał nazwę np.. Ul Stadjonowa

 4. no niestety – ulica będzie sie nazwyała Śląska – nie ma to jak kreatywność i ułatwianie życia przyjezdnym ;)

  „Dżem dobły – na ulicę szl..ś..szlonka prosze.”

  źródło: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,7329110,Stadion_bedzie_przy_ul__Slaska___wybrali_internauci.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: